Pasirinkite kalbą

ltenetfrdelvplrues

JAU APSILANKĖ

Straipsnių peržiūros:
99333

Apklausa

Ar radote visą reikalinga informaciją?
Kaip vertinate mūsų paslaugas?

Prisijungti

Viliaus Gaigalaičio globos namai įkurti 1934 metais. Globos namų savininkas nuo 2010 m. liepos 1 d. yra Klaipėdos rajono savivaldybė. Globos namų steigimą ir įkūrimą finansavo Vilius Gaigalaitis – vienas žymiausių ne tik Mažosios, bet ir visos Lietuvos tautinio sąjūdžio bei valstybingumo kūrimo ir įtvirtinimo epochos žmonių, todėl jo vardu pavadinti globos namai.

Globos namų teritorijos plotas yra 2,4961 ha, bendras patalpų plotas yra 5396,89 kv. m., iš jų: bendras gyvenamųjų patalpų plotas yra 3146,83 kv. m., t. sk. miegamųjų kambarių plotas – 1325,13 kv. m. Globos namuose  2017 m. patvirtinti 139 etatai, dirba 141 darbuotojas. 96 arba 68,1 % darbuotojų tiesiogiai dirba su globos namų gyventojais. Personalo ir gyventojų santykis yra 0,60 darbuotojo vienam gyventojui. 2017 m. darbuotojų išsilavinimas: su aukštuoju dirbo 32 arba 22,7 proc., su aukštesniuoju – 4 arba 2,8 proc., su specialiuoju viduriniu – 25 arba 17,7 proc., viduriniu –  73 arba 51,8 proc., pagrindiniu –  7 arba 4.9 proc.  Darbuotojai nuolat kelia kvalifikaciją. 2016 m. kvalifikaciją kėlė 45 darbuotojų arba 31,9 proc.

Viliaus Gaigalaičio globos namuose gyventojams organizuojami įvairūs susitikimai, paskaitos, susirinkimai, popietės, valstybinės ir kitos šventės. Kiekvieną mėnesį švenčiami gyventojų gimtadieniai ir vardadieniai; organizuojamos išvykos, sveikatingumo ir sporto dienos, pokalbiai, diskusijos įvairiomis temomis; švenčiamos religinės ir kalendorinės šventės; organizuojamos gyventojų darbų parodos. Gyventojai gali dalyvauti liaudies dainų mėgėjų grupės bei religinių giesmių giedotojų grupės veikloje. Globos namuose jau virš 30-ties metų veikia dainų ir muzikos ansamblis “ Lemtis”.  Ansamblis koncertuoja ne tik globos namuose, Klaipėdos apskrityje, bet buvo išvykęs su koncertine programa į užsienį. Gyventojai turi galimybę skaityti laikraščius, knygas, žiūrėti televizorių. Kiekvieną mėnesį gyventojams Šv. Mišias aukoja įvairių konfesijų kunigai.

Globos namų gyventojams sudaryta galimybė gauti gydytojų konsultacijas ambulatoriniuose konsultaciniuose skyriuose, kur gydymą skiria šeimos gydytojai, o esant poreikiui yra hospitalizuojami. Kiekvienais metais organizuojami profilaktiniai (kraujo tyrimai, šlapimo tyrimai, EKG, sergančių diabetu sekimas) gyventojų patikrinimai. Globos namuose veikia skalbykla, siuvykla, kirpykla, kurių paslaugomis gali naudotis visi globos namų gyventojai. Gyventojai maitinami 4 kartus per dieną, o sergantys cukriniu diabetu maitinami 5 kartus per dieną.

Kiekvienais metais vyksta rinkimai į gyventojų tarybą. Gyventojų tarybos veiklos tikslas padėti bendruomenės nariams gauti tikslines būtinas socialines paslaugas, saugoti ir ginti jų teises ir interesus, vykdyti veiklą, kuri padėtų globos namų darbuotojams ieškoti naujų paslaugų teikimo kokybės gerinimo kelių ir būdų.

2017 m. išrinkta tokios sudėties gyventojų taryba:

Pirmininkas- Remigijus Šlionskis;

Pirmininko pavaduotoja- Veronika Lilija Bozikienė;

Nariai:

Valerija Jomantienė,

Robertas Bilotas,

Stanislava Pundziuvienė,

Bronė Damanskienė,

Vytautas Rulevičius.

© 2016 VILIAUS GAIGALAIČIO GLOBOS NAMAI

logo 1

Tikslus laikas

Viliaus Gaigalaičio globos namai

Klaipėdos g. 53, 96155, Gargždai 

El. paštas: Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. 

Tel. /Faksas: (8 46) 47 04 83 

Juridinio asmens kodas - 190793986