Pasirinkite kalbą

ltenetfrdelvplrues

JAU APSILANKĖ

Straipsnių peržiūros:
280076

Apklausa

Ar radote visą reikalinga informaciją?
Kaip vertinate mūsų paslaugas?

Viliaus Gaigalaičio globos namai įkurti 1934 metais. Globos namų savininkas nuo 2010 m. liepos 1 d. yra Klaipėdos rajono savivaldybė. Globos namų steigimą ir įkūrimą finansavo Vilius Gaigalaitis – vienas žymiausių ne tik Mažosios, bet ir visos Lietuvos tautinio sąjūdžio bei valstybingumo kūrimo ir įtvirtinimo epochos žmonių, todėl jo vardu pavadinti globos namai.

Globos namų teritorijos plotas yra 2,4961 ha, bendras patalpų plotas yra 5396,89 kv. m., iš jų: bendras gyvenamųjų patalpų plotas yra 3137,31 kv. m., t. sk. miegamųjų kambarių plotas – 1315,61 kv. m.,asmens higienos patalpų plotas – 322,87 kv. m.; kitų patalpų plotas (administracijos, valgyklos, sandėlių, garažų ir kt.) yra 2259,58 kv. m. Vienam globos namų gyventojui tenka – 6,22 kv. m. miegamojo ploto ir bendro gyvenamojo ploto - 14,73 kv. m. Globos namuose yra 95 kambariai, iš jų: 10 vienviečių, 52 dviviečiai, 33 triviečiai.

Globos namuose patvirtinti 138 etatai, dirba 138 darbuotojai. 96 arba 70 % darbuotojų tiesiogiai dirba su globos namų gyventojais. Administracijos personalą sudaro 4,5 etato; Buhalterinės apskaitos tarnybos personalą – 4 etatai; Socialinio darbo ir globos tarnybos personalą – 31 etatas; Asmens sveikatos priežiūros tarnybos personalą – 62 etatai; Buities tarnybos personalą – 13,5 etato; Maisto ruošimo tarnybos personalą – 15 etatų; Ūkio tarnybos personalą – 8 etatai. Darbuotojų išsilavinimas: su aukštuoju dirba 29 arba 21,0 %, su aukštesniuoju – 4 arba 3 %, su specialiuoju viduriniu – 25 arba 18 %, su viduriniu –  75 arba 54,0 %, su pagrindiniu –  5 arba 4 %.  2018 m. kvalifikaciją kėlė 102 darbuotojai arba 74,0 %. Darbuotojų amžiaus vidurkis 55 metai.

Viliaus Gaigalaičio globos namuose gyventojams organizuojami įvairūs susitikimai, paskaitos, susirinkimai, popietės, valstybinės ir kitos šventės. Kiekvieną mėnesį švenčiami gyventojų gimtadieniai ir vardadieniai; organizuojamos išvykos, sveikatingumo ir sporto dienos, pokalbiai, diskusijos įvairiomis temomis; švenčiamos religinės ir kalendorinės šventės; organizuojamos gyventojų darbų parodos. Gyventojai gali dalyvauti liaudies dainų mėgėjų grupės bei religinių giesmių giedotojų grupės veikloje. Globos namuose jau virš 30-ties metų veikia dainų ir muzikos ansamblis “ Lemtis”.  Ansamblis koncertuoja ne tik globos namuose, Klaipėdos apskrityje, bet buvo išvykęs su koncertine programa į užsienį. Gyventojai turi galimybę skaityti laikraščius, knygas, žiūrėti televizorių. Kiekvieną mėnesį gyventojams Šv. Mišias aukoja įvairių konfesijų kunigai.

Globos namų gyventojams sudaryta galimybė gauti gydytojų konsultacijas ambulatoriniuose konsultaciniuose skyriuose, kur gydymą skiria šeimos gydytojai, o esant poreikiui yra hospitalizuojami. Kiekvienais metais organizuojami profilaktiniai (kraujo tyrimai, šlapimo tyrimai, EKG, sergančių diabetu sekimas) gyventojų patikrinimai. Globos namuose veikia skalbykla, siuvykla, kirpykla, kurių paslaugomis gali naudotis visi globos namų gyventojai. Gyventojai maitinami 4 kartus per dieną, o sergantys cukriniu diabetu maitinami 5 kartus per dieną.

Kiekvienais metais vyksta rinkimai į gyventojų tarybą. Gyventojų tarybos veiklos tikslas padėti bendruomenės nariams gauti tikslines būtinas socialines paslaugas, saugoti ir ginti jų teises ir interesus, vykdyti veiklą, kuri padėtų globos namų darbuotojams ieškoti naujų paslaugų teikimo kokybės gerinimo kelių ir būdų.

Viliaus Gaigalaičio globos namuose teikiamos socialinės globos kaina nuo 2019 m. vasario 1 d.:

Senyvo amžiaus asmeniui, suaugusiam asmeniui su negalia 739,00 Eur;

Suaugusiam asmeniui su sunkia negalia, senyvo amžiaus asmeniui su sunkia negalia 844,00 Eur.

© 2016 VILIAUS GAIGALAIČIO GLOBOS NAMAI

n1n namukas struktura

logo 1

Tikslus laikas

Biudžetinė įstaiga

Viliaus Gaigalaičio globos namai

adresas Klaipėdos g. 53,  LT-96155  Gargždai

tel./faks.: (8~46)  47 04 83, (8~46)  47 04 84

Juridinių asmenų registras, kodas 190793986

el. p. Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

herbas

Untitled

E valdzia

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir informaciniais tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Patvirtinkite savo sutikimą juos naudoti, paspausdami „Sutinku“. Daugiau informacijos apie privatumo politiką.